top of page

Rozhovor s Ondřejem Polákem

Ondřej pracuje v Kili na pozici regionálního manažera a zastřešuje 3 pobočky na Vysočině. Považuje se za přísného, ale férového šéfa, a protože je to aktivní člověk, nejvíc ho na této pozici baví její pestrost, skloubení obchodu a práce s lidmi.

Co Vás přesvědčilo rozhodnout se pro Kili?
Pro firmu Kili mě přimělo se rozhodnout z důvodu stabilní společnosti na trhu s 30 letou praxí. Zaujala mě náplň práce na dané pozici a možnost podílet se na rozvoji společnosti. Podle referencí jsem věděl, že se jedná o společnost, která se umí postarat o svoje zaměstnance, formou benefitů a lidského přístupu. Při pohovorech s vedením se mi líbila zvolená strategie rozvoje, inovace a posouvání se stále vpřed, aby naši zákazníci věděli, že jsme profesionálové v oboru s lidskou tváří.

Pamatujete si svůj první den v práci?
Můj první den v práci byl hlavně a hodně o papírování a podepisování různých dokumentů, ale pak přišla ta lepší část. Což bylo poznávání lidí na centrále ve Šlapanicích, kdo má co na starosti a na koho se můžu obrátit v případě řešení určitých záležitostí. Dále jsem prošel intenzivním adaptačním programem pod vedením regionálních manažérů pro Čechy a Moravu. Záběr této pozice je natolik široký, že se stále učím za pochodu i při řízení svých poboček.

Můžete nám přiblížit, co je náplní Vaší práce?
Moje práce se skládá ze tří hlavních bodů, provozní, obchodní, personální – aby pobočky fungovaly a zákazník byl plně uspokojen při svých požadavcích.

Provozní věci se týkají zajištění správy budov, propagace, revizí, prezentace vystaveného zboží na prodejnách. Obchodní část tvoří hlavně správné a efektivní naskladnění zboží na pobočkách, cenotvorba a hlídání příjmů a nákladů. Nakonec personální část je asi ta nejtěžší. Jde o motivaci lidí, hlídání dodržování firemních standardů a řešení dovolených, mezd a různých jejich starostí. Všichni zaměstnanci mají u mě dveře otevřené a jsem schopen se pobavit o čemkoli. 

 

Co vás na Vaší práci baví úplně nejvíce?
Na mé práci mě nejvíce baví její různorodost, a že žádný den není stejný. Mám na starosti 3 pobočky o 20 lidech a každá pobočka je něčím jiná. Situace na trhu se stále mění a musíme pružně a efektivně reagovat. Možnost rozvíjet se a diskutovat své návrhy na zlepšení fungování s vedením společnosti je také přínosné.

Kromě kanceláře trávíte velkou část pracovní doby na pobočkách, které zastřešujete. Vyhovuje Vám práce v pohybu?
Jsem aktivní člověk a pestrost práce na mé pozici mě baví. Často cestuji mezi pobočkami a jsem tam, kde to momentální situace vyžaduje. Dále navštěvuji mnoho školení, kde prohlubuji své znalosti a nabírám nové zkušenosti. Člověk se musí stále rozvíjet, jinak ho trh pohltí.

 

Jaký jste šéf?
Jaký jsem šéf, by spíš měli hodnotit mí zaměstnanci na pobočce. Já jsem přísný, ale férový šéf. Vyžaduji 100% plnění zadaných úkolů a to, co si člověk domluví, platí. Vše se snažím zakládat na komunikaci a lepší se dvakrát zeptat než něco pokazit. Proto, co vyžaduji po zaměstnancích, dělám i já sám, abych šel správným příkladem.

 

Máte nějaké osobní životní motto?
Jak se do lesa volá, tak se z lesa i ozývá.

 

Děkujeme za rozhovor, a ať se daří!
 

CT3A8745.jpg
bottom of page