top of page

Rozhovor s Karlem Nekvapilem

Karel patří do našeho výrobního týmu a působí na pozici Vedoucí výroby. Má na starosti přípravu výroby a řízení větších či menších výrobních projektů od A do Z. I když byl jeho původní obor IT, osud ho zavál do oblasti truhlařiny a v Kili působí již 10 let.

Zanedlouho to bude 10 let, co jste nastoupil do Kili – jaké byly Vaše začátky? 
Začátky byly pro mne velmi „kruté“, protože nejsem z oboru (můj obor v té době, hned po škole bylo IT), tak jsem vůbec neměl představu co to vše obnášelo J. Nastoupil jsem na pozici technická příprava výroby a vše jsem se musel naučit, tzn. kreslení v CADu, kótovat výkresy, rozpočítávat skříňky na jednotlivé dílce a následně se komplet naučit i kování, protože ze začátku byl pro mě např. pant je jeden typ J, což se později ukázalo, že těch typů je mnohem více J, ale to bylo u toho kování tak se vším, takže jsem se vše učil jak se říká od A-Z.

Jak vypadá Váš běžný pracovní den? Co máte nyní na starosti? 
Většinou začínám kalkulací, kterou požaduje zákazník, zpracovanou kalkulaci pošlu zákazníkovi, a když je vše od nás v pořádku (cena, termín), dostanu od zákazníka objednávku s výkresy, tu následně musím kompletně zpracovat, aby se zakázka dostala do výroby. Pro mě to znamená vypsat veškeré dílce z poptávky do formuláře. Následně musím zpracovat nářezový plán, abych věděl z kolika materiálu se zakázka bude skládat a poté si musím nachystat kování, které je požadované od zákazníka, popřípadě vybrat nějakou alternativu. Celé se to zaplánuje do výroby a poté si hlídám termín a výrobu, aby vše proběhlo tak jak má a aby byl zákazník spokojený.

Chtěl jste vždycky dělat v tomto oboru, v oblasti výroby? 
Jelikož jsem se dal na obor v IT, tak by mě nenapadlo, že bych se mohl pohybovat v oblasti výroby nábytku. Po škole jsem vůbec netušil, kam budou směřovat moje další kroky, ale naskytla se mi příležitost právě na pozici technická příprava výroby, tak jsem to zkusil a od té doby jsem tady akorát už jen v jiné pozici jako projektový manažer.

Co Vás nejvíce baví na Vaší práci? 
Na práci mě baví hlavně ta různorodost daných projektů. Jsou zde jednoduché projekty a pak i ty složité, což je pro mne taková výzva v podobě stálého se zlepšování a učení se novým věcem a potom, když člověk vidí ty zpracované projekty např. v obchodech, tak to potěší a může si říct, že se nějakým způsobem na tom podílel.


Jak vypadá Váš tým? 
Můj tým jsou kolegové, kteří se na projektech podílejí ve výrobě na strojích, ve stolařské dílně a ve skladu. Co se týče té kancelářské práce, tak si projekty převážně řeším sám se zákazníkem, popřípadě se domlouvám s mistrem výroby  nebo se svým nadřízeným.

Jak trávíte čas mimo kancelář? 
Čas mimo kancelář trávím s přítelkyní, podnikáme různé výlety, když nám to dovolí počasí. Jinak mezi mé záliby patří hudba, auta a Playstation a do toho ještě sbírám modely, helmy a memorabilie z Formule 1 J.

 

Děkujeme za rozhovor, a ať se daří!

CT3A8858.jpg
bottom of page